Az operatív lízing vagy más néven tartós bérlet ugyanolyan bérleti szolgáltatás, mint például az irodabérlés vagy a vállalkozások irodáinak tisztán tartását végző takarító cég szolgáltatásainak bérbevétele. A tartós bérleti díj az üzemanyag és a pályamatrica kivételével tartalmaz minden olyan költséget, amely a gépjármű normál használata során felmerülhet. De hogy néz ki a folyamat és hogyan lehet elkerülni azt, hogy ne érjék váratlan költségek Önt, ha flottakezelő cég választásán gondolkodik?
A folyamat részletezése előtt ejtsünk pár szót a tartós bérlet fogalmáról, előnyeiről. Üzleti megbeszéléseinken sokszor tapasztaljuk azt, hogy bár jelentős érdeklődés van az autólízing iránt, elsőre általában a zárt vagy a nyílt végű pénzügyi lízingre gondolnak az ügyfeleink. Emellett vannak, akik bár hallottak vagy korábban kötöttek is tartós bérlet szerződést, idegenkednek tőle, mert túl bonyolultnak tartják, esetleg saját vagy ismerőseik rossz tapasztalataiból kiindulva félnek a rejtett költségektől. Mivel minden cég más, nincs egyértelmű recept arra, hogy az egyes finanszírozási formák közül melyik éri meg a legjobban: ahhoz, hogy ezt el lehessen dönteni, meg kell vizsgálni az adott vállalkozás céljait és lehetőségeit. A tartós bérlethez kapcsolódó legfontosabb fogalmakról ide kattintva olvashat bővebben, további előnyeiről szóló cikkünket pedig itt érheti el.
Milyen előnyei vannak a tartós bérlet szolgáltatásnak?
Minél hosszabb általában a futamidő, annál kedvezőbbek a bérleti díjak, így partnereink jellemzően 3-5 éves tartós bérlet szerződést kötnek velünk.
- A tartós bérleti konstrukció igénybevételéhez az esetek többségében nincs szükség önerőre. Partnereink 95%-a az önerő nélküli tartós bérlet szerződéseket részesíti előnyben.
- A tartós bérlet havi díjának összege 100%-ban elszámolható költségként, az ÁFA pedig a céges használat arányában, de minimum 50%-ban visszaigényelhető.
- Mivel tartós bérlet konstrukció esetén a gépjármű nem az azt igénybe vevő vállalkozás, hanem a flottakezelő cég tulajdona, partnereink számos adminisztrációs teher alól mentesülnek.
- Cégünknél nincsenek rejtett költségek, így ügyfeleink a futamidő végi elszámoláskor nem fognak váratlan kiadásokkal szembesülni.
Az utolsó pont kapcsán érdemes kiemelni, hogy mivel a flottakezelő cégek üzleti modellje eltér egymástól, előfordulhat az, hogy akár több tízezer forintos eltérés is lehet az egyes ajánlatok között.
Bár első pillantásra kecsegtető lehet egy kedvezőbb ajánlat, érdemes megvizsgálni, hogy miből fakadnak a különbségek.
Hogy indul a folyamat?
Új ügyfelek esetében az első beszélgetés az információcseréről és az adatgyűjtésről szól. A kívánt futamidő, a futásteljesítmény, a gépjármű típusa, a szükséges extrák és szolgáltatások, valamint az árkategória kerül megvitatásra.
Az adatok felvétele után kollégáink elkészítik az ajánlatot és ha azt ügyfelünk megfelelőnek találta, a keretszerződés és az egyedi bérleti szerződés aláírása következik. Miután a gépjármű beérkezett a kereskedésbe, átlagosan 4 hét múlva lesz átvehető. Ezalatt az idő alatt történik a finanszírozáshoz kapcsolódó feladatok és a biztosítások intézése, valamint a forgalomba helyezés előkészítése. Ebben a folyamatban ügyfeleinknek semmilyen teendője nincs, a gépjárművet kell csak elhozni, amikor az átvehető lesz. Az autó átvétele pontosan úgy történik, mint egy saját tulajdonú autó esetében: a márkakereskedésben kereskedő partnerünk gondosan megmutatja az autót, ügyfeleink pedig szakértőktől kapnak választ a felmerülő kérdéseikre. A Flexfleet Zrt.-nél a VOD csapat végzi a teljes ügyintézést az autó megrendelésétől kezdve egészen az átadásig.
Ügyintézés az autók átadása után
Miután ügyfeleink átvették a gépjárművet, a szervizcsapatunk lép a képbe: minden partnerünknek dedikált kapcsolattartót biztosítunk, amely segít a szezonális gumiabroncs csere, a kötelező szerviz, karambol vagy egy esetleges defekt esetén. Törekszünk arra, hogy partnereink a hozzájuk legközelebb eső szervizpartnerünknél tudják elvégeztetni a szükséges beavatkozásokat, Pest megyében akár díjmentes csereautó szolgáltatást is biztosítunk erre az időszakra.
Teendők a futamidő lejártakor
Tartós bérlet szerződés esetén a gépjárművek tulajdonosa végig a bérbeadó cég, így a futamidő végén ügyfelünk leadja az autót a Flexfleet Zrt. saját telephelyén. Cégünk munkatársai ezt követően felmérik az autó állapotát. Fontos tudni, hogy nem szalon állapotú autót várunk vissza, hanem korának és futásteljesítményének megfelelőt. Miután az állapotfelmérés elkészült, az adatokat elküldjük ügyfeleinknek jóváhagyásra. Partnereink ezt követően jelezhetik, ha valamely tétellel nem értenek egyet, szükség esetén kérhetik külső szakértő bevonását is.
Átláthatóság
Fontos szempont, hogy ügyfeleink biztonságban érezzék magukat, ez pedig csak úgy érhető el, ha a költségekről is pontos képet kapnak. Cégünk egyik alapelve a transzparencia, melynek megfelelően már az ajánlatadás során tételesen felsoroljuk, hogy miből tevődik össze a bérleti díj,
vagyis ügyfeleink lebontva látják, hogy mennyit fognak fizetni a bérleti díj egyes elemeiért (finanszírozás, biztosítás, szervizdíj, autógumi, cégautóadó stb.).
Az átláthatóság mentén ügyfeleink a szerződés teljes időtartama alatt bármikor ellenőrizhetik a flottájukhoz kapcsolódó költségeket: riportjaink könnyen áttekinthetőek, ugyanakkor részletes adatokat tartalmaznak az autók üzemeltetéséről, a szervizekről és az ezzel kapcsolatos kiadásokról. Az átláthatóságnak köszönhetően elkerülhető az a helyzet, hogy ügyfeleink a futamidő végi elszámolásnál ne szembesüljenek váratlan költségekkel és a lehető legjobban tervezhető legyen anyagilag is a flottakezelés teljes folyamata.
Ajánlatunk Önnek: karácsonyi akcióval készültünk partnereink számára, melynek keretében 5% kedvezményt biztosítunk egyes gépjárművek eredeti bérleti díjából. A részletek ide kattintva érhetők el.
Comments are closed.